Giro d'Italia 2018 | Peleton
Androni Giocattoli
Matteo MONTAGUTI
Rodolfo TORRES
Matteo MONTAGUTI
Rodolfo TORRES
Arkea - B&B Hotels
Dayer QUINTANA
Florian SENECHAL
Clement VENTURINI
Dayer QUINTANA
Florian SENECHAL
Clement VENTURINI
Astana Qazaqstan Team
Davide BALLERINI
Alexey LUTSENKO
Michael MØRKØV
Antonio NIBALI
Rüdiger SELIG
Davide BALLERINI
Alexey LUTSENKO
Michael MØRKØV
Antonio NIBALI
Rüdiger SELIG
B&B Hotels-Vital Concept
Jens DEBUSSCHERE
Quentin JAUREGUI
Jens DEBUSSCHERE
Quentin JAUREGUI
Bahrain - Victorious
Pello BILBAO
Eros CAPECCHI
Jack HAIG
Matej MOHORIC
Wout POELS
Rafael VALLS
Pello BILBAO
Eros CAPECCHI
Jack HAIG
Matej MOHORIC
Wout POELS
Rafael VALLS
Bora-hansgrohe
Cesare BENEDETTI
Nico DENZ
Ryan MULLEN
Maximillian SCHACHMANN
Andreas SCHILLINGER
Danny VAN POPPEL
Cesare BENEDETTI
Nico DENZ
Ryan MULLEN
Maximillian SCHACHMANN
Andreas SCHILLINGER
Danny VAN POPPEL
Caja Rural - Seguros RGA
Mikel NIEVE
Mikel NIEVE
CCC Team
Victor DE LA PARTE
Laurens TEN DAM
Francisco José VENTOSO
Victor DE LA PARTE
Laurens TEN DAM
Francisco José VENTOSO
Cofidis, Solution Crédits
Sander ARMEE
Natnael BERHANE
Francois BIDARD
Jean-Pierre DRUCKER
Ruben FERNANDEZ
Ben HERMANS
Fabio SABATINI
Davide VILLELLA
Sander ARMEE
Natnael BERHANE
Francois BIDARD
Jean-Pierre DRUCKER
Ruben FERNANDEZ
Ben HERMANS
Fabio SABATINI
Davide VILLELLA
Decathlon AG2R La Mondiale Team
Sam BENNETT
Mikael CHEREL
Hubert DUPONT
Ben OCONNOR
Gijs VAN HOECKE
Andrea VENDRAME
Sam BENNETT
Mikael CHEREL
Hubert DUPONT
Ben OCONNOR
Gijs VAN HOECKE
Andrea VENDRAME
EF Education EasyPost
Nathan BROWN
Brendan CANTY
Richard CARAPAZ MONTENEGRO
Hugh CARTHY
Johan Estaban CHAVES RUBIO
Mitchell DOCKER
Nathan BROWN
Brendan CANTY
Richard CARAPAZ MONTENEGRO
Hugh CARTHY
Johan Estaban CHAVES RUBIO
Mitchell DOCKER
EOLO-Kometa
Manuel BELLETTI
Francesco GAVAZZI
Mirco MAESTRI
Manuel BELLETTI
Francesco GAVAZZI
Mirco MAESTRI
GAZPROM - RUSVELO
Roman KREUZIGER
Roman KREUZIGER
Green Project-Bardiani CSF-Faizanè
Simone ANDREETTA
Enrico BARBIN
Enrico BATTAGLIN
Andrea GUARDINI
Sacha MODOLO
Manuel SENNI
Paolo SIMION
Alessandro TONELLI
Simone ANDREETTA
Enrico BARBIN
Enrico BATTAGLIN
Andrea GUARDINI
Sacha MODOLO
Manuel SENNI
Paolo SIMION
Alessandro TONELLI
Groupama - FDJ
William BONNET
Matthieu LADAGNOUS
Steve MORABITO
Thibaut PINOT
Georg PREIDLER
Sébastien REICHENBACH
Anthony ROUX
Jeremy ROY
William BONNET
Matthieu LADAGNOUS
Steve MORABITO
Thibaut PINOT
Georg PREIDLER
Sébastien REICHENBACH
Anthony ROUX
Jeremy ROY
INEOS Grenadiers
Philip DEIGNAN
Salvatore PUCCIO
Elia VIVIANI
Philip DEIGNAN
Salvatore PUCCIO
Elia VIVIANI
Intermarché - Wanty
Louis MEINTJES
Baptiste PLANCKAERT
Boy VAN POPPEL
Louis MEINTJES
Baptiste PLANCKAERT
Boy VAN POPPEL
Israel Premier Tech
George BENNETT
Patrick BEVIN
Guillaume BOIVIN
Zakkari DEMPSTER
Alex DOWSETT
Christopher FROOME
Krists NEILANDS
Guy NIV
Ruben PLAZA
Domenico POZZOVIVO
Guy SAGIV
Tom VAN ASBROECK
Michael WOODS
Mads WURTZ SCHMIDT
George BENNETT
Patrick BEVIN
Guillaume BOIVIN
Zakkari DEMPSTER
Alex DOWSETT
Christopher FROOME
Krists NEILANDS
Guy NIV
Ruben PLAZA
Domenico POZZOVIVO
Guy SAGIV
Tom VAN ASBROECK
Michael WOODS
Mads WURTZ SCHMIDT
Lidl - Trek
Giulio CICCONE
Laurent DIDIER
Niklas EG
Ryan GIBBONS
Patrick KONRAD
Jacabo MOSCA
Sam OOMEN
Mads PEDERSEN
Giulio CICCONE
Laurent DIDIER
Niklas EG
Ryan GIBBONS
Patrick KONRAD
Jacabo MOSCA
Sam OOMEN
Mads PEDERSEN
Lotto Dstny
Victor CAMPENAERTS
Frederik FRISON
Eduardo SEPULVEDA
Jacques Janse VAN RENSBURG
Victor CAMPENAERTS
Frederik FRISON
Eduardo SEPULVEDA
Jacques Janse VAN RENSBURG
Movistar Team
Rémi CAVAGNA
Davide FORMOLO
Antonio PEDREDO LOPEZ
Rémi CAVAGNA
Davide FORMOLO
Antonio PEDREDO LOPEZ
Onbekend
Darwin ATAPUMA
Carlos Alberto BETANCUR
Gianluca BRAMBILLA
Adam HANSEN
Benjamin KING
Vasil KIRYIENKA
Christian KNEES
Jurgen ROELANDTS
Darwin ATAPUMA
Carlos Alberto BETANCUR
Gianluca BRAMBILLA
Adam HANSEN
Benjamin KING
Vasil KIRYIENKA
Christian KNEES
Jurgen ROELANDTS
Roompot Oranje Peloton
Maurits LAMMERTINK
Maurits LAMMERTINK
Soudal - Quick Step
Mattia CATTANEO
Jan HIRT
Fausto MASNADA
Louis VERVAEKE
Mattia CATTANEO
Jan HIRT
Fausto MASNADA
Louis VERVAEKE
Team Corratec
Niccolo BONIFAZIO
Jakub MARECZKO
Kristian SBARAGLI
Niccolo BONIFAZIO
Jakub MARECZKO
Kristian SBARAGLI
Team dsm-firmenich PostNL
Chad HAGA
Chris HAMILTON
Nicolas ROCHE
Chad HAGA
Chris HAMILTON
Nicolas ROCHE
Team Jayco AlUla
Sam BEWLEY
Alessandro DE MARCHI
Christopher JUUL-JENSEN
Tanel KANGERT
Zdenek STYBAR
Simon YATES
Sam BEWLEY
Alessandro DE MARCHI
Christopher JUUL-JENSEN
Tanel KANGERT
Zdenek STYBAR
Simon YATES
Team Katusha Alpecin
Maxim BELKOV
Jose GONCALVES
Viacheslav KUZNETSOV
Maxim BELKOV
Jose GONCALVES
Viacheslav KUZNETSOV
Team Qhubeka ASSOS
Igor ANTON
Fabio ARU
Lars Ytting BAK
Kilian FRANKINY
Sergio Luis HENAO
Bert-Jan LINDEMAN
Jaco VENTER
Igor ANTON
Fabio ARU
Lars Ytting BAK
Kilian FRANKINY
Sergio Luis HENAO
Bert-Jan LINDEMAN
Jaco VENTER
Team Visma | Lease a bike
Koen BOUWMAN
Rohan DENNIS
Tom DUMOULIN
Robert GESINK
Lennard HOFSTEDE
Tony MARTIN
Christoph PFINGSTEN
Tosh VAN DER SANDE
Jos VAN EMDEN
Koen BOUWMAN
Rohan DENNIS
Tom DUMOULIN
Robert GESINK
Lennard HOFSTEDE
Tony MARTIN
Christoph PFINGSTEN
Tosh VAN DER SANDE
Jos VAN EMDEN
TotalEnergies
Alexandre GENIEZ
Alexandre GENIEZ
UAE Team Emirates
Felix GROSSSCHARTNER
Stake LAENGEN
Marco MARCATO
Domen NOVAK
Jan POLANC
Diego ULISSI
Tim WELLENS
Felix GROSSSCHARTNER
Stake LAENGEN
Marco MARCATO
Domen NOVAK
Jan POLANC
Diego ULISSI
Tim WELLENS
Vini Zabu - KTM
Marco FRAPPORTI
Edoardo ZARDINI
Marco FRAPPORTI
Edoardo ZARDINI
Wilier Triestina
Liam BERTAZZO
Marco COLEDAN
Giuseppe FONZI
Alex TURRIN
Eugert ZHUPA
Liam BERTAZZO
Marco COLEDAN
Giuseppe FONZI
Alex TURRIN
Eugert ZHUPA