Tour de France 2018 | Peleton
Alpecin-Deceuninck
Silvan DILLIER
Michael GOGL
Soren KRAGH ANDERSEN
Ramon SINKELDAM
Guillaume VAN KEIRSBULCK
Silvan DILLIER
Michael GOGL
Soren KRAGH ANDERSEN
Ramon SINKELDAM
Guillaume VAN KEIRSBULCK
Arkea - B&B Hotels
Maxime BOUET
Arnaud DEMARE
Brice FEILLU
Mathieu GESBERT
Romain HARDY
Amael MOINARD
Maxime BOUET
Arnaud DEMARE
Brice FEILLU
Mathieu GESBERT
Romain HARDY
Amael MOINARD
Astana Qazaqstan Team
Mark CAVENDISH
Dmitriy GRUZDEV
Vincenzo NIBALI
Mark CAVENDISH
Dmitriy GRUZDEV
Vincenzo NIBALI
B&B Hotels-Vital Concept
Pierre ROLLAND
Arthur VICHOT
Pierre ROLLAND
Arthur VICHOT
Bahrain - Victorious
Nikias ARNDT
Phil BAUHAUS
Damiano CARUSO
Heinrich HAUSSLER
Kristjan KOREN
Andre PASQUALON
Wout POELS
Marcel SIEBERG
Nikias ARNDT
Phil BAUHAUS
Damiano CARUSO
Heinrich HAUSSLER
Kristjan KOREN
Andre PASQUALON
Wout POELS
Marcel SIEBERG
Bora-hansgrohe
Marcus BURGHARDT
Bob JUNGELS
Daniel Felipe MARTINEZ
Primoz ROGLIC
Marcus BURGHARDT
Bob JUNGELS
Daniel Felipe MARTINEZ
Primoz ROGLIC
Caja Rural - Seguros RGA
Mikel NIEVE
Mikel NIEVE
CCC Team
Pavel KOCHETKOV
Serge PAUWELS
Ilnur ZAKARIN
Pavel KOCHETKOV
Serge PAUWELS
Ilnur ZAKARIN
Cofidis, Solution Crédits
Simon GESCHKE
Jose HERRADA
Gorka IZAGIRRE
Ion IZAGIRRE
Guilhamme MARTIN
Anthony PEREZ
Simon GESCHKE
Jose HERRADA
Gorka IZAGIRRE
Ion IZAGIRRE
Guilhamme MARTIN
Anthony PEREZ
Decathlon AG2R La Mondiale Team
Edvald BOASSON HAGEN
Axel DOMONT
Mathias FRANK
Oliver NAESSEN
Michael SCHAR
Greg VAN AVERMAET
Edvald BOASSON HAGEN
Axel DOMONT
Mathias FRANK
Oliver NAESSEN
Michael SCHAR
Greg VAN AVERMAET
EF Education EasyPost
Andrey AMADOR
Jens KEUKELEIRE
Taylor PHINNEY
Thomas SCULLY
Rigoberto URAN
Michael VALGREN ANDERSEN
Tejay VAN GARDEREN
Andrey AMADOR
Jens KEUKELEIRE
Taylor PHINNEY
Thomas SCULLY
Rigoberto URAN
Michael VALGREN ANDERSEN
Tejay VAN GARDEREN
Groupama - FDJ
David GAUDU
Stefan KÜNG
Olivier LE GAC
Tobias LUDVIGSSON
Rudy MOLARD
David GAUDU
Stefan KÜNG
Olivier LE GAC
Tobias LUDVIGSSON
Rudy MOLARD
INEOS Grenadiers
Egan Arley BERNAL
Jonathan Nicolas CASTROVIEJO
Omar FRAILE
Michal KWIATKOWSKI
Richie PORTE
Luke ROWE
Geraint THOMAS
Egan Arley BERNAL
Jonathan Nicolas CASTROVIEJO
Omar FRAILE
Michal KWIATKOWSKI
Richie PORTE
Luke ROWE
Geraint THOMAS
Intermarché - Wanty
Marco MINNAARD
Adrien PETIT
Dion SMITH
Mike TEUNISSEN
Marco MINNAARD
Adrien PETIT
Dion SMITH
Mike TEUNISSEN
Israel Premier Tech
Patrick BEVIN
Simon CLARKE
Christopher FROOME
Jakob FUGLSANG
Daryl IMPEY
Daniel MARTIN
Domenico POZZOVIVO
Sep VANMARCKE
Rick ZABEL
Patrick BEVIN
Simon CLARKE
Christopher FROOME
Jakob FUGLSANG
Daryl IMPEY
Daniel MARTIN
Domenico POZZOVIVO
Sep VANMARCKE
Rick ZABEL
Lidl - Trek
Julien BERNARD
Koen DE KORT
Tim DECLERCQ
Tony GALLOPIN
Bauke MOLLEMA
Toms SKUJINS
Jasper STUYVEN
Edward THEUNS
Antwan TOLHOEK
Julien BERNARD
Koen DE KORT
Tim DECLERCQ
Tony GALLOPIN
Bauke MOLLEMA
Toms SKUJINS
Jasper STUYVEN
Edward THEUNS
Antwan TOLHOEK
Lotto Dstny
Jasper DE BUYST
Thomas DE GENDT
Philippe GILBERT
Jacopo GUARNIERI
Tomaz MARCZYNSKI
Jasper DE BUYST
Thomas DE GENDT
Philippe GILBERT
Jacopo GUARNIERI
Tomaz MARCZYNSKI
Movistar Team
Daniele BENNATI
Imanol ERVITI
Fernando GAVIRIA
Gregor MUHLBERGER
Jose Joaquim ROJAS
Alejandro VALVERDE
Daniele BENNATI
Imanol ERVITI
Fernando GAVIRIA
Gregor MUHLBERGER
Jose Joaquim ROJAS
Alejandro VALVERDE
Onbekend
Darwin ATAPUMA
Thomas DEGAND
Timothy DUPONT
Jesper HANSEN
Mathew HAYMAN
Yoann OFFREDO
Pawel POLJANSKI
Rory SUTHERLAND
Jelle VANENDERT
Julien VERMOTE
Darwin ATAPUMA
Thomas DEGAND
Timothy DUPONT
Jesper HANSEN
Mathew HAYMAN
Yoann OFFREDO
Pawel POLJANSKI
Rory SUTHERLAND
Jelle VANENDERT
Julien VERMOTE
Soudal - Quick Step
Julian ALAPHILIPPE
Yves LAMPAERT
Mikel LANDA
Gianni MOSCON
Julian ALAPHILIPPE
Yves LAMPAERT
Mikel LANDA
Gianni MOSCON
Team dsm-firmenich PostNL
Romain BARDET
Warren BARGUIL
John DEGENKOLB
Chad HAGA
Timo ROOSEN
Romain BARDET
Warren BARGUIL
John DEGENKOLB
Chad HAGA
Timo ROOSEN
Team Jayco AlUla
Jack BAUER
Lawson CRADDOCK
Luke DURBRIDGE
Tsgabu GRMAY
Dylan GROENEWEGEN
Michael HEPBURN
Damien HOWSON
Amund Grondahl JANSEN
Tanel KANGERT
Michael MATTHEWS
Lukas POSTLBERGER
Jack BAUER
Lawson CRADDOCK
Luke DURBRIDGE
Tsgabu GRMAY
Dylan GROENEWEGEN
Michael HEPBURN
Damien HOWSON
Amund Grondahl JANSEN
Tanel KANGERT
Michael MATTHEWS
Lukas POSTLBERGER
Team Katusha Alpecin
Ian BOSWELL
Robert KISERLOVSKI
Marcel KITTEL
Ian BOSWELL
Robert KISERLOVSKI
Marcel KITTEL
Team Qhubeka ASSOS
Mark RENSHAW
Tom-Jelte SLAGTER
Jay THOMSON
Reinardt Janse VAN RENSBURG
Mark RENSHAW
Tom-Jelte SLAGTER
Jay THOMSON
Reinardt Janse VAN RENSBURG
Team Visma | Lease a bike
Tiesj BENOOT
Tom DUMOULIN
Robert GESINK
Wilco KELDERMAN
Steven KRUIJSWIJK
Christophe LAPORTE
Paul MARTENS
Tony MARTIN
Tiesj BENOOT
Tom DUMOULIN
Robert GESINK
Wilco KELDERMAN
Steven KRUIJSWIJK
Christophe LAPORTE
Paul MARTENS
Tony MARTIN
TotalEnergies
Maciej BODNAR
Sylvain CHAVANEL
Jerome COUSIN
Damien GAUDIN
Yohann GENE
Tony HUREL
Pierre-Roger LATOUR
Daniel OSS
Peter SAGAN
Romain SICARD
Niki TERPSTRA
Angelo TULIK
Anthony TURGIS
Alexis VUILLERMOZ
Maciej BODNAR
Sylvain CHAVANEL
Jerome COUSIN
Damien GAUDIN
Yohann GENE
Tony HUREL
Pierre-Roger LATOUR
Daniel OSS
Peter SAGAN
Romain SICARD
Niki TERPSTRA
Angelo TULIK
Anthony TURGIS
Alexis VUILLERMOZ
UAE Team Emirates
Kristijan DURASEK
Rafal MAJKA
Marco MARCATO
Nills POLITT
Ariel Maximiliano RICHEZE
Marc SOLER
Oliviero TROIA
Adam YATES
Kristijan DURASEK
Rafal MAJKA
Marco MARCATO
Nills POLITT
Ariel Maximiliano RICHEZE
Marc SOLER
Oliviero TROIA
Adam YATES
Uno-X
Magnus CORT NIELSEN
Magnus CORT NIELSEN